444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Gülüş tasarımı tedavisi

Gülüş Tasarımı Tedavisi

Bazı insanlar çarpık dişleri yüzünden veya diş etlerinin uyumsuz yapısı nedeni ile gülme ile ilgili estetik sorunlar yaşayabilmektedir. Çarpık dişlerin tel tedavisi ile düzeltilmesi yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir. Diş etlerinin de tedavi edilerek düzeltildiği yöntemler bulunmaktadır. Güldüğünüz zaman diş etlerinizin 1-2 mm görünmesi normal bir durumdur. Bununla beraber güldüğünüzde diş etiniz normalden fazla görünüyorsa bu duruma diş eti gülümsemesi denilir. Estetik açıdan rahatsız edici bir durum olan diş eti gülümsemesi  gülüş tasarımı tedavisi ile giderilebilir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı tedavisi çarpık diş veya diş eti problemleri nedeni ile estetik açıdan rahatsız edici bir gülüşe sahip olduğunu düşünen hastalara uygulanan tedavi yöntemidir. Güldüğünüz esnada diş etlerinizin fazla görünmesi yani diş eti gülümsemesine sahip olan kişilerin estetik şikâyetleri giderilebilmektedir. Özel tedavi yöntemleri ile diş etleri yeniden şekillendirilir ve hastanın ağzına yeniden bir gülüş tasarlanır. Ortodonti ve diş eti uzmanlığı alanına giren bu işlemlerin tamamına gülüş tasarımı denilmektedir.

Gülüş tasarımı tedavisi Kocaeli

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı için öncelikle bir ortodonti uzmanı tarafından muayene edilmeniz gerekir.  Ağız yapınıza uygun gülüş tasarımı bilgisayar ortamında simülasyon yöntemi ile tasarlanır. Ağız yapınıza ve ihtiyacınız olan tedaviye uygun olarak “gingivektomi” denilen tedavi yöntemi ile diş etlerinizin kesimi ve yeniden şekillendirilmesine karar verilebilir. Ayrıca çene yapısı nedeni ile diş eti gülümsemesi sorunu yaşayan hastaların çene ameliyatı olması da gerekebilir.

Gülüş Estetiğinde Hangi Sorunlar Ortadan Kalkar?

Dişlerimiz ve gülüş estetiğimiz sosyal hayatımızda önemli bir etkendir. İnsanların iyi bir gülümseme ile daha yüksek özgüvenlerinin olduğu bilinmektedir. Bu durumun tersi olarak da rahat gülümseyemeyen, gülerken ağzını kapatmak zorunda kalan kişilerde özgüven eksikliği olabilmektedir. Hem ağız yapılarının düzeltilmesi hem de diş eti ve çene bozuklukları nedeni ile konuşma, çiğneme ve diş temizliğinde yaşanan sorunların giderilmesi için gülüş tasarımı iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Gülüş Tasarımı Dişlere Zarar Verir mi?

Gülüş tasarımının doğru ortodonti ve diş eti uzmanları tarafından yapılması halinde ağız sağlığına zararı değil faydası olacaktır. Ancak uzman olmayan kişilere başvurmanız halinde uygulanacak yanlış tedaviler ile sadece dişleriniz değil tüm vücut sağlığınız zarar görebilir. O nedenle diş eti gülümsemesi sorunu yaşayan hastaların diş eti ve ortodonti uzmanı diş hekimlerimize ön muayene olmalarını tavsiye ederiz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!