444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Dijital Gülüş Tasarımı İzmit Kocaeli

Dijital Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Özgüvenimizi en çok etkileyen faktörlerden biri gülüşümüzdür. Gülerken problemler yaşayan birçok kişi gülme esnasında  ağzını saklama gereği hisseder. Bu zor durumların geride kalmasını sağlayan dijital gülüş tasarımı tedavisi teknolojinin nimetlerini kullanarak gülüşünüzün size özel tasarlanmasına imkan verir. Estetik bir işlem olan dijital gülüş tasarımı diş, diş eti ve dudakların en güzel görünecek şekilde tasarlanması ile mükemmel bir gülüş sunar.

Hollywood gülüşü olarak da bilinen tedavi, hastanın cinsiyetinden, mimik hareketlerine, yüz şeklinden, karakteristik özelliklerine bir dizi parametre dikkate alınarak uygulanır. Özel yazılımlar sayesinde diş, dudak ve diş etlerinin en uyumlu hali sanal ortamda simüle edilerek yapılacak işlemler tüm detaylarıyla belirlenir. Tedaviden önce yapılacak işlemin sonucu özel yazılımlar ile hastaya gösterildiğinden işlem sonrası hayal kırıklığına uğrama ihtimali yok edilir. Dijital gülüş tasarımı için öncelikle hastanın beklentileri ve istekleri doğru anlaşılmalıdır. Yazılımlar her ne kadar yapılması gereken işlemleri gösterse de hastanın talepleri dikkate alınmadan yapılacak bir tedavi hastanın memnun olmadan ayrılmasına sebebiyet verebilir.

Estetik tedavilerin tümünde olduğu gibi dijital gülüş tasarımında da hasta doktor iletişimi çok önemlidir. İzmit ‘te en iyi  diş doktoru hizmetini veren Donatım Kocaeli Diş Hastanesi hastanın isteklerine uygun memnuniyet garantili tedavileri ile öne çıkar. Doğru bir tedavi için siz de vakit kaybetmeden Donatım Diş ‘e gelerek sizi en iyi yansıtan gülüşe sahip olabilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı Kocaeli

Tedavi Öncesi Planlama

Dijital gülüş tasarımı tedavisi için yapılacak işlemler planlanmadan önce hasta detaylı bir muayeneye tabi tutulur. Tedaviden önce yapılması gereken ilk şey diş ve diş eti problemlerinin çözülmesidir. Bu kapsamda hastanın dişlerinde bulunan çürükler ve diş eti rahatsızlıkları tedavi edilir. Gerekiyorsa diş ve diş taşı temizleme işlemi yapılarak hasta tedaviye hazır hale getirilir.

3 boyutlu ağız tarayıcı cihazı ile hastanın ağız ölçüleri alınarak modellenir. Modelin üstünde yapılan çalışmalar ile problemler ve çözüm için yol haritası belirlenir. Hastanın özel stüdyolarda çeşitli açılardan fotoğrafları çekilerek özel dijital gülüş tasarımı yazılımına eklenir. Yazılım tarafından gerçekleştirilen ölçümler ile yüze en uyumlu gülüş tasarımı oluşturulur. Yazılım tarafından oluşturulan gülüş tasarımı hastanın fotoğrafları üzerine uygulanır. Düşünceleri alınan hastanın memnuniyetsizlikleri giderildikten sonra onayı alınarak tedaviye başlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Kocaeli İzmit

Gülüş Tasarımı Tedavi Aşamaları ve Uygulama

Dijital gülüş tasarımı tedavisinde planlamaları takip eden ikinci aşamada tedavi uygulamaları başlatılır.

  • Eksik dişi olan hastalar için implant tedavisi,
  • Ortodontik tedavi ihtiyacı bulunan hastalar için ortodontik tedavi işlemleri öncelikle uygulanır.
  • Diş eti problemleri yaşayan hastalara diş eti estetiği uygulanır. Diş eti estetiği ile asimetrik bozukluklar, dişlerin üzerini kapatma problemi, renk farklılıkları ve çekilmeler tedavi edilir. Böylece diş etleri olması gereken görünüme kavuşturulur.

Daha sonra dişlerin kendi yapısından kaynaklanan görsel problemler estetik dolgu ile giderilmeye çalışılır. Estetik dolgunun yeterli olmadığı durumlarda kaplamalar uygulamaya sokulur.

Hastanın talebi ve ihtiyacına göre porselen veya zirkonyum kaplamalardan biri tercih edilir. Kaplamalar takılmadan önce prova yapılarak dişlerin son hali hastaya gösterilir. Hastanın düşüncelerine göre yapılan düzenlemelerin ardından hazırlanan kaplamalar dişe uygulanır. Tedavi sırasında dudak şekli ve yapısı göz önüne alınarak gerekiyorsa dudak bölgesine dermal dolgu işlemi de yapılabilir. Yüz hatlarını yumuşatan ve gülüşü öne çıkaran özelliğiyle dermal dolgu tedavinin başarısını göz önüne çıkartacaktır. Ortodonti, cerrahi ve protez gibi bir dizi tedaviyi içeren dijital gülüş tasarımı ortalama 3 seansta tamamlanır. Tedavi sonrası yapılan kontroller ve diş bakımı ile gülüşünüzün kalıcı olması sağlanır. Muhteşem bir gülüşe sahip olmak için daha fazla vakit kaybetmeyin. Donatım Kocaeli Diş Hastanesi’ne gelin, yüzünüz gülsün!

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden hızlıca randevu almak için burayı tıklayabilirsiniz

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Youtube kanalımız

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!