444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
İmplant uygulama

İmplant Uygulama

İmplant eksik dişleri tamamlamak için çene kemiğine yerleştirilen bir tür vidadır. Halk arasında kök ekme yöntemi olarak da bilinir. Yerleştirildikten sonra vücudun bir parçası haline gelir ve maksimum dayanıklılık gösterir.Klasik yöntemlerde total (bütün) dişsizliklerde yapılan protezlerde (halk arasında Damak olarak bilinir) yaşanan en büyük sıkıntı protezin oynamasıdır. Uygulanan implantlar ile bu problem tamamen ortadan kaldırılır. Kısmi dişsizliklerde ise komşu dişlere zarar vermeden sadece eksik bölgelere uygulanır.

İmplant Uygulama

Gelişen teknoloji sayesinde ağız ve diş sağlığı tedavilerinde sıfır hata ile başarılı sonuçlar alınmaya devam ediyor. Modern diş tedavilerinden biri olan implant uygulaması da başarılı sonuç alınan tedavi yöntemlerinden biridir. Hem sağlık hem de estetik açıdan sorun oluşturabilen eksik dişler için gerçekleştirilen implant tedavisi, geleneksel yöntemlere ek olarak geliştirilmiş olup günümüzde birçok hasta tarafından tercih edilmektedir. Küçük bir operasyonla gerçekleştirilen dental implant uygulaması, çene kemiğinine yerleştirilen vidalar üzerine protez diş takılması prensibine dayanır. Bu sayede doğal bir diş görünümü elde edilmekte olup aynı zamanda oldukça uzun bir kullanım ömrü sunar. Kocaeli implant uygulaması ve implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kocaeli diş hastanesi olarak uzman doktorlarımız tarafından implant uygulaması yapılmaktadır.

Kocaeli İmplant Uygulaması

Kocaeli İmplant Uygulaması

İmplant Diş Nasıl Uygulanır?

Genel anlamda implant diş uygulaması, iki aşamada gerçekleştirilir. Cerrahi bir işlem olmakla birlikte uygulama öncesi detaylı hazırlık ve analiz süreci bulunur. İşlem öncesi yapılan muayenede implant için hastanın uygun olup olmadığına karar verilir, çene kemikleri ve dişlerin ölçüsü alınır, röntgen çekilir. Tedavi sürecinde implantların yerleştirilmesi için iki farklı seçenek mevcuttur.

Tek aşamalı ya da çift aşamalı olarak ayrılan implant işlemlerinde tedavi ihtiyacına göre bu iki yöntemden biri uygulanır. Tek aşamalı implantta dental implant takıldıktan sonra üzeri geçici başlık ile kapatılır. Ancak çift aşamalı yöntemde vida yerleştirildikten sonra üzeri kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Bu yöntemde protez başlıklar, vida çene kemiğine uyum sağladıktan sonra takılır.

 

 

ONLINE RANDEVU

Dental İmplant Uygulamasının Faydaları

Estetik bir gülüş için eksik dişler, ciddi bir sorun oluşturabilmektedir. Kusursuz bir gülüşün yanı sıra işlevsel açıdan bakıldığında ısırma, çiğneme gibi temel fonksiyonların yerine getirilmesinde zorluk yaşanmaktadır. Bu kapsamda uygulanabilen implant, hastaların beklentilerini en iyi şekilde karşılayan diş tedavisidir. İmplantlı diş her ne kadar kişide endişe uyandırıyor olsa da tedavi sonrası alışma süreci oldukça kısadır.

Bunun dışında dental implant uygulamasının faydaları arasında;

 • Estetik gülüş tasarımı sunar.
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında kolaylık sağlar.
 • Alt çene implant uygulaması ile çene kemiği güçlendirilir.
 • Tek bir diş için uygulanması gereken alanlarda, diğer dişlere hasar vermeyen bir işlemdir.
 • Özel ölçüler ile ağız yapısına tam olarak oturdukları için rahatsızlık hissi uyandırmaz.
 • Uzun ömürlü bir kullanım sunar.
 • Daha sağlıklı ve eksiksiz dişler ile kişinin kendine olan güveni artar.

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanmaz?

Çoğu zaman hastalar, genç yaşta implant uygulaması yaptırmak isteyebiliyor. Karşılaşılan çeşitli diş problemlerinde uygulanan ve güvenilir bir işlem olan implantın, bazı durumlarda uygulanması sakıncalıdır. Peki implant hangi durumlarda uygulanmaz;

 • Kemik gelişimi henüz tamamlanmamış genç bireylere uygulanmaz.
 • Sigara, ağız içi yaraların iyileşme sürecini geciktirdiğinden yoğun sigara tüketimi bulunan hastalarda implant uygulaması önerilmez.
 • İmmun sistemi baskılayıcı ilaç kullanan hastalarda implant uygulanmaz.
 • Özellikle baş ve boyun bölgelerini kapsayan radyoterapi almış hastalara uygulama gerçekleştirilmez.
 • Diyabet, hemofili ve yüksek tansiyon hastaları, implant tedavisi için uygun değildir.

Bunların dışında eksik veya fazla diş sorunu yaşayan hastalar arasında, diş değişimi için uygulanacak implant tedavisi,

 • 18 yaş ve üzeri, sağlıklı ve gelişimini tamamlamış çene kemiğine sahip olan hastalara,
 • Herhangi bir diş eti hastalığı ve geçmeyen ağız içi yaraları bulunmayanlara,
 • Kemik iyileşmesini etkileyecek herhangi bir sağlık sorunu ve ilaç kullanımı olmayanlara, 
 • Şeker ve kemik erimesi hastaları, düzenli ilaç kullanımı ile şikayetlerini minimuma indirdikten sonra implant uygulamasından yararlanabilir.

Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Tedavi süresi implant uygulandıktan sonra alt çenede 2 ay üst çenede ise ortalama 3 ay kadardır. Daha sonra implantların üzerine ara parça konularak hastanın kullanacağı protez yapılır. Kemik tozu, blok halinde kemik uygulamaları (kemiğin hacminin, kalitesinin yetersiz olduğu durumlarda kullanılır) gibi bazı özel yöntemlerin kullanıldığı durumlarda süreç bir iki ay daha uzayabilmektedir. İzmit implant uygulaması alanında hizmet veren Donatım Diş Hastanesi ile iletişime geçerek randevu oluşturabilir muayene olarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yaş Sınırı Var Mıdır?

İmplant uygulamaları için üst yaş sınırı olmamakla birlikte alt yaş sınırı 18’dir. Ancak bayanlarda 16-17 erkeklerde ise 18 yaş ortalamalarında, kemik gelişimini tamamlamış bireylere de vidalı diş uygulaması gerçekleştirilebilir.

İmplant Cerrahisi Sonrası Lazer Uygulaması Ne İşe Yarar?

Lazer destekli implant uygulamaları sayesinde cerrahi işlem sonrasında oluşabilecek ağrı minimuma indirilir. Doku uyarıcı etkiye sahip lazer, aynı zamanda kemik iliğindeki kan hücrelerini ve bağışıklık sistemini uyarır. Bu özelliği ile antibakteriyeldir ve iyileşme sürecini hızlandırır. 

Ağrı Hisseder Miyim?

Uygulama hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan hastalar, tedavi sürecinde endişe duyabiliyor. Ancak uygulama sırasında lokal anestezi ve sedasyon yani halk arasında gülme gazı kullanılarak tamamen acısız ve ağrısız bir tedavi gerçekleştirilir. İmplant yaptıranlar, düzenli bakım ve ilaç kullanımı ile iyileşme sürecini kısa sürede tamamlar. Bu sayede yaşam kalitesi düşmeden günlük yaşama devam edilebilmesi mümkündür. 

Dişsiz Kalmak İstemiyorum Aynı Gün Dişlerim Takılır Mı?

Kullanılan özel implantlar sayesinde aynı gün geçici dişleriniz ile hayatınıza devam edebilirsiniz. Diğer tedavi seansına kadar geçici dişler, herhangi bir sorun oluşturmadan günlük yaşamınıza devam etmenizi sağlar.

İmplantın Düşme Olasılığı Nedir?

Uygulanan tedavinin, kullanılan malzeme ve cihazların kalitesi kadar hastanın kullanımı ve diğer etkenler de implant tedavisinin kullanım ömrü ile yakından ilgilidir. Elbette tıptaki son gelişmeler sayesinde implantın başarı oranı yüzde 90’ın üzerine çıkmış olup implant düşme olasılığı oldukça düşüktür.

Zararı Var Mıdır?

Tedavi sürecinde kullanılan implant, doku uyumlu titanyum metalinden elde edilmekte olup  vücuda herhangi bir zararı yoktur. Yapılan araştırmalarda implant uygulamasından dolayı kanser olan ya da herhangi kalıcı bir hastalıkla karşılaşılan vaka yoktur. En başarılı implant uygulamaları için Kocaeli İzmit uzman doktorlarımızla hizmetinizdeyiz.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!