444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
İzmit Diş Hastanesi

Dijital Gülüş Tasarımı

(DSD- Digital Smile Design)

Her birey, kendini ifade eden sağlıklı bir gülüşü hak eder. Üstelik bu gülüşe ulaşmak sandığınızdan çok daha kolaydır.

Profesyonel Gülüş Tasarımı stüdyolarında elde edilen fotoğraf ve videolarınız üzerinden, Christian Coachman sertifikalı klinisyen hekimler, dijital ortamda çizim ve taslaklar oluşturmaktadır. Dişlere hiç bir müdahalede bulunulmadan hazırlanan bu tasarımları incelersiniz. Böylece  daha hiçbir işlem yapılmadan tedavi sonucu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İstek ve beklentilerinize göre hem beklenmedik sonuçların önüne geçmiş olur, hem de tedavi sürecine katkıda bulunarak yön verebilirsiniz. Doktorlarımız yüz yapınıza en ideal diş pozisyon ve uzunluk/genişliklerini belirlerler. Daha sonra “visagism” konsepti kullanılarak konuşma tarzınıza ve mizacınıza uygun diş formu seçilir. Bu şekilde en doğal estetik yakalanmış olur. Size en uygun dijital gülüş tasarımını bulmak  için hastanemizden randevu alabilirisiniz.

ONLINE RANDEVU

Dijital Gülüş Tasarımı

İçten bir gülüş her zaman güzel olsa da bazen hastalar diş yapısından kaynaklı olarak gülüşünden memnun olmayabilir. Gerek yüz yapısı gerekse ağız ve diş yapısından kaynaklı olan estetik bozukluklar hastaları rahatsız edebilmektedir. Sağlık açısından hiçbir problem yaratmasa dahi hastanın kendisini iyi hissetmesi için başvurulan estetik gülüş tasarımı, son dönemin en çok tercih edilen diş tedavilerinden biridir. Teknolojinin giderek daha fazla yer aldığı sağlık sektöründe, gülüş tasarımı noktasında da dijital cihazlardan yardım alınıyor. Dijital tasarım yazılımlarının kullanıldığı gülüş tasarımında tedavi sonunda elde edilecek gülüş, tedaviye başlanmadan önce hastaya gösterilebilmektedir. Bu sayede hasta ile diş hekimin ortak kararı sonucu tasarlanan ve en ideal gülüş olarak tanımladığımız ‘Holywood gülüşü’ elde ediliyor.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı, son yılların en sık araştırılan konularından biridir. Peki dijital gülüş tasarımı nedir? Diş hekimlerinin dijital yazılımlar kullanarak oluşturduğu gülüş estetiği, dijital gülüş tasarımı olarak adlandırılmaktadır. Bu tasarım sürecinde kişinin yüz şekli başta olmak üzere dudak yapısı, diş uzunluğu, diş eti yapısı, dudak ve dişlerin birbiriyle uyumu gibi noktalara dikkat edilir. Bu özellikler dijital yazılımlarda analiz edilerek estetik ve doğal bir gülüş için gerekli işlemler saptanır. Tedavi sürecinde hastanın beklentileri merkeze alınarak onu mutlu edecek bir bir gülüş, dijital ortamda tasarlanmaktadır. Kişiye özel olarak gerçekleştirilen bu tedavilerde hasta onayı alınarak tedaviye başlanır.

Gülüş Tasarımında Kullanılan Tedaviler

Kişiyi yansıtan ve onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği gülüşüdür. Ancak kişi bazı sebeplerle gülüşünden hoşlanmaz ve daha estetik bir gülüş için diş hekimine başvurabilir. Bu noktada diş hekimi, çeşitli yöntem ve tedavilerle hastanın beklentilerini karşılayacak bir gülüş tasarlamak için tedaviye başlar. Hastayı, dijital gülüş tasarımı ile oluşturulan kusursuz gülüşe kavuşturmak için birçok tedavi yöntemi uygulanabilir. Gülüş tasarımında kullanılan tedaviler arasında;

 • Diş eti estetiği için periodontoloji tedavileri gerçekleştirilir.
 • Çarpık diş problemi söz konusu olduğunda ortodonti tedavisine başlanır.
 • Ayrık dişler için bonding uygulaması gerçekleştirilir.
 • Cilt rengine uyumlu olacak şekilde diş rengini istenilen beyazlığa getirmek için diş beyazlatma uygulamaları gerçekleştirilir.
 • Çürük ve kırık dişler için estetik dolgu ve endodonti tedavileri uygulanır.
 • Porselen ya da zirkonyum kronlar ile zirkonyum gülüş tasarımı elde edilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı, tedavi öncesi ve tedavi sonrası süreçlerle hastanın beklentilerini en iyi şekilde karşılar. Süreç sonunda kusursuz olarak tanımlayabileceğimiz bir gülüşe sahip olabileceğiniz dijital gülüş tasarımı avantajları arasında;

 • Hasta, süreç sonunda kavuşacağı gülüşünü tedaviye başlamadan önce dijital yazılımlar sayesinde görebilmektedir. 
 • Bununla birlikte hasta beklentilerine göre estetik gülüş üzerinde düzenlemeler yapılabilmekte.
 • İstenmeyen bir sonuçla karşılaşma ihtimali minimum olan bu tedavide, tamamen hastaya özel bir gülüş tasarlanır.
 • Bütüncül bir tedavi olan bu yöntemde, diş ve diş etleri için ihtiyaç duyulan tüm tedaviler gerçekleştirilir.
 • Estetik bir gülüş tasarlanırken aynı zamanda gerçekleştirilen diş tedavileri ile ağız ve diş sağlığı korunur.
 • Herhangi bir sınırlama olmamakla birlikte isteyen herkes İzmit gülüş tasarımı hizmetlerinden yararlanabilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ortalama 3 seans olarak süren dijital gülüş tasarımı sonrasındaki tedavi sürecini ilk randevu, ikinci ve son randevu olarak ayrı ayrı ele alabiliriz. 

Hastanın ilk randevusu

 • Estetik gülüş tedavisinde ilk randevuda 3D ağız içi tarayıcısıyla dijital ölçümler gerçekleştirilir.
 • Hastanın birçok açıdan fotoğrafı çekilerek ideal gülüş için yüz şekli analiz edilir.
 • Dijital yazılımlar ile gülüş tasarımı oluşturulurken tasarım hastaya gösterilir ve hasta beklentileri göz önünde bulundurularak tasarım tamamlanır.

Hastanın ikinci randevusu

 • İkinci randevuda hasta onayı alınarak süreç başlatılır.
 • Diş ve diş eti için ihtiyaç duyulan işlemler yapılır.
 • Kaplama işlemleri uygulanacak ise işlem öncesi ölçü alınır ve hastaya geçici dişler uygulanır.

Hastanın Son randevusu

 • Hasta için hazırlanmış olan özel kaplamalar yerleştirilir.
 • Hasta beklentilerine uygun bir tasarım olduğuna hemfikir olunduğunda kaplamalar yapıştırılır ve süreç sonlanır.

Tedavi sonrası ilk 1. hafta, 1.ay, 3. ay ve 6. ay kontroller aksatılmadan gerçekleştirilir ve süreç kontrol altında tutulur.

Dijital gülüş tasarımı kaç seans sürer?

Tamamen hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenen tedavi sürecinde seanslar, tedavinin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Hastanın sahip olduğu ağız ve diş yapısına göre sorunlar ve uygulanacak tedaviler belirlenmekte olup ortalama 3 seansta süreç tamamlanır. 1 – 2 haftalık bir süreye tekabül eden bu seanslar, kişiden kişiye göre değişmektedir. Endodontik tedaviler ve ortodonti tedavileri de sürece dahil olduğunda bu süre 4 aya kadar uzayabilmektedir. Gülüş tasarımı fiyatları kapsamında belirleyici olan bu süreç için muayene olarak size özel tedavi hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Kişinin kendini mutlu hissettiği gülüşe kavuşması günümüzde hayal değil. Dijital gülüş tasarımı ile kişiler yüz hatlarına, mimiklerine ve ağız yapısına uygun olan kusursuz gülüşe birkaç seansta ulaşabiliyor. Bu süreçte en çok merak edilen nokta ise dijital gülüş tasarımı kalıcı mı? sorusu olmaktadır. Oldukça kapsamlı olan bu tedavide birçok yöntem uygulanmakta olup dişler ve diş etlerinde önemli değişiklikler gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen bu değişiklikler sonucunda gülüş estetiğinin ömrü kalıcıdır. 

Dijital Gülüş Tasarımında Gösterilen Gülüşün Aynısı Yapılır mı?

Özel yazılımların kullanıldığı dijital ortamlarda, hastanın beklentisine hitap eden bir gülüş tasarlanmaktadır. Bu tasarımlar sayesinde hasta, tedavi sonunda sahip olacağı gülüşü önceden görebilmektedir. Tedavi öncesi tasarlanan bu gülüş, tedaviyle birlikte birebir gerçekleştirilebiliyor. Gelişmiş teknoloji sayesinde gerçeğe en yakın tasarım oluşturulduğundan, gösterilen gülüşün aynısı yapılabilmektedir. Gülüş tasarımı fiyat ve süreç hakkında detaylı bilgi için randevu oluşturabilirsiniz.

Mükemmel Gülüşte Altın Kurallar Nelerdir?

Mükemmel bir gülüşe sahip olmak isteyen herkesin yararlanabileceği dijital gülüş tasarımında birçok altın kural yer almaktadır. Bu altın kuralların neredeyse tamamı yerine getirilerek mükemmel bir gülüş elde edilir. Bu altın kurallar;

 • Öncelikle dişlerin tamamı sağlam ve eksiksiz olmalıdır.
 • Yüz hatları ile dişlerin dizilimi uyumlu olmalıdır.
 • Dişlerde çarpıklık ya da üst ve alt dişlerde herhangi bir çakışma olmamalıdır.
 • Üst ön dişlerin hafif çıkık ve belirgin olması gereklidir.
 • Diş diziliminin yanı sıra görünüm olarak parlak olmalıdır.
 • Lekesiz ve beyaz bir görünüm sunmalıdır.

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli midir?

En ideal gülüşü belirleyen unsur, kişinin yüz şeklidir. Kavisli, yuvarlak ya da kare yüz yapısına sahip kişilerde sahip olunacak gülüşte birbirinden farklı olmaktadır. Bu anlamda gülüş tasarımı oluşturulurken yüz şekline önem verilmekte olup hazırlanan tasarım tamamen kişiye özel olmaktadır. Yüz şekli ile orantılı bir tasarımda diş uzunluğu, dişeti özellikleri gibi noktalara dikkat edilmektedir.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!