444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Kocaeli Pedodonti Diş Hastanesi

Ortodonti

Ortodonti dişlerdeki çapraşıklıkların düzeltilmesi, çene ve yüzdeki uyumsuzlukların  önlenmesi ve giderilmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Her yaşta uygulanabilen bir tedavi olmasına rağmen küçük yaşlarda daha başarılı sonuçlar alınır. Ortodontik problemlerin olmasında en önemli sebepler genetik faktörler ve süt dişlerinin zamanından önce çekilmesidir. Bunun dışında ağız solunumu yapmak, parmak emme gibi alışkanlıkların olması, 20 yaş dişlerinin ön dişleri sıkıştırması gibi sebepler de vardır. Ortodonti tedavileri her yaşta uygulanabilen tedavilerdir. Kocaeli Ortodonti tedavisi için uzman hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sevkli hasta yönlendirmesi yapabilmektedir.

Ortodonti Doktorlarımız

Ortodontik tedavide çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Diş üzerine yapıştırılan braketler ile yapılan tedavi bunlardan biridir. Kocaeli ‘nde Ortodonti tedavisi için başvuran birçok hasta, tedavi için kullanılan diş tellerinin görünümünün estetik olmamasından şikayetçidir. Estetik kaygısı olan kişilerde porselen braketler kullanılmakta veya  lingual ortodonti yapılmaktadır (braketlerin ve ark tellerinin dişlerin ön yüzeylerine değil iç yüzeylerine yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen ortodontik tedavi).  Sabit braketlerin yanısıra hastanın kendisinin takıp çıkarabildiği hareketli apareyler de vardır.   Ortodontik  tedavi ile düzeltilemeyecek, genellikle iskeletsel bozukluklarda ise ortognatik cerrahiye başvurulur.

Dişlerde ortodontik sorunlar oluşmasını engellemek için küçük yaştan itibaren düzenli olarak Kocaeli ‘nde Ortodonti konusunda uzman hekimlerin kontrolünde olunmalıdır. Erken yaşlarda fark edilen problemler koruyucu ortodontik tedaviyle kolayca önlenebilir. Süt dişlerinin düşme yaşları gelene kadar korunmasıyla dişlerde çapraşıklık olma riski en aza indirilebilir. Kocaeli ’nde Ortodonti tedaviye başlamadan önce dolgu, çekim, diş eti tedavisi vs.gibi problemlerin giderilmiş olmasına;. tedavi sırasında da ağız hijyeninin sağlanmasına çok dikkat edilmelidir.

mkd-team-image

ONLINE RANDEVU