444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Zirkonyum diş Kocaeli Dişçi

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Metal grubunda yer alan ısı ve korozyona dayanıklı Zirkonyum elementinin kullanıldığı alanlardan birisi de diş yapımı ve kaplamalardır. Zirkonyum kaplama ise bu elementin işlenmesiyle elde edilen malzemeden yapılan bir kaplama yöntemidir. Bu yöntem genellikle diş beyazlatma işlemleri ile sonuç alınamayan vakalarda tercih edilir. Peki zirkonyum kaplama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

Zirkonyum Diş İzmit Diş Hekimi

Zirkonyum Diş Kaplamanın Farkı Nedir?

Metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki diş kaplama yöntemi vardır. Metal destekli olmayan zirkonyum  kaplama sıradan porselen diş kaplamalarına göre daha daha dayanıklı olması ile ön plana çıkar. Ayrıca ışık geçirgenliği sayesinde doğal diş görünümüne en yakın kaplamadır.

Diş kaplama yönteminden estetik beklentileri ağırlıklı olanlar, zirkonyum kaplamayı tercih eder. Diş dokusu ve diş etleri ile uyumu daha iyi olan bu malzeme, aşınma veya renk değişmesi yapmaz. Bununla birlikte zirkonyum  metal destekli olmadığı için tat vermez ve metal alerjisi olanlara rahatça uygulanabilir. Metal destekli kaplamalarda yaşanan problemlerden birisi de sıcak ve soğuk hassasiyetidir. Ancak zirkonyum kaplamada bu problem yaşanmaz.

Diş kaplama tedavisi yaptırmak isteyenler zirkonyum dişin ömrü ne kadar sorusunun cevabını merak edebilir. Kişisel farklılıklardan ötürü kesin bir süre söylenemez ancak sıradan kaplamalara göre zirkonyum kaplama, dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Uygulama açısından zirkonyum kaplama ile diğerleri arasında büyük bir fark yoktur. Süreç hastanın ağız ve diş yapısına göre sürdürülür. Tedaviden önce mevcut dişler üzerinde kaplamaya uygun hale gelmesi için bazı düzeltmeler ve küçültmeler yapılabilir. Zirkonyum kaplama CAD/CAM teknolojisi ile hastanın ağız yapısına göre tasarlanır. Diş yapıştırma işlemlerinde kullanılan özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır ve sabitlenir.

Zirkonyum Diş Fiyatları 2021?

Zirkonyum kaplama fiyatları sıradan porselen kaplamalar ile kıyaslandığında daha yüksek fiyat seviyesine sahiptir. Buradaki fark zirkonyum kaplama malzemesinin işlenmesinde ve uygulanmasında kullanılan yüksek teknolojiden kaynaklanır. Bunun yanında zirkonyum dişin sağladığı sağlamlık ve uzun ömürlülük gibi avantajlar da fiyat farkının gerekçesi olarak gösterilebilir. Bu farkın zirkonyum kaplamanın verdiği memnuniyete ve elde edilen sağlıklı gülüşlere kesinlikle değdiğini rahatlıkla söylenebilir.

Her türlü ağız ve diş probleminiz için başvurabileceğiniz Özel Donatım İzmit Diş Hastanesi yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile daima yanınızda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!