444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Çekimi

Dolgu Tercihinizi Doğru Yapın

Dolgu, çürüyen bir dişteki tüm çürük ve artıklar temizlendikten sonra ortaya çıkan çukurun, dişe uygun olarak  ve ağızda uzun süre problem yaratmayacak bir maddeyle doldurulmasıdır. Herkesin en azından bir kez yaptırmak durumunda kaldığı diş dolgusu, çürük sebebi ile zarar gören dişin, normal fonksiyonunu kazanması ve de daha sağlıklı bir diş görünümü elde etmesi için yapılan bir işlemdir. Çürüğün temizlenmesi ile birlikte bu bölge, herhangi bir dolgu malzemesi ile kapatılarak, çürüğün ilerlemesi durdurulur ve bakterilerin girebileceği tüm boşluklar da kapatılır.

 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN DOLGU AMALGAM

En çok tercih edilenlerden olan amalgam, halk arasında gümüş dolgu olarak da bilinir. Gümüş, kalay ve bakır alaşımının cıva ile karıştırılması ile elde edilen amalgam, son derece sağlam bir malzeme haline gelir. Ayrıca içerisindeki cıva da kesinlikle zehirli olmayan bir türdür. Bu durum yapılan bilimsel çalışmalar ile de kanıtlandığından güvenle yaptırabilirsiniz.

dolgu

KOZMETİK DOLGU TÜRÜ: KOMPOZİT

Diğer dolgu türlerinden olan kompozit ise diş renginde olması sebebine ek olarak en ucuz kozmetik işlemlerden biri olması sebebi ile çok sık tercih edilir. Laboratuvar ortamında üretilen ve dişe tam uyum sağlaması için kişiye özel ölçü alınmasını gerektirir. Birkaç seansta sonuç alınmasını sağlayan bu yöntem hem ucuz hem de hızlı bir alternatiftir.

kompozit dolgu

MUTLAKA UZMANA BAŞVURUN

Diş dolgusu, çürük dişin sağlığına kavuşturulması maksadı ile yapılıyorsa genellikle ucuz ve en dayanıklı malzeme olan amalgam tercih edilir. Fakat diş kırığı ya da renk değişimi gibi estetik sorunlar söz konusu ise kompozit reçine kullanılır. Bunlara en olarak sunulan malzemeler de yine seçenekleriniz arasında yer alır, ancak uzman bir görüş ile karar vermek daha doğrudur. Tüm bu sebeplerle diş dolgusu yaptırırken, istekleriniz ve dişinizin durumuna göre, doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekmektedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!