444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Kocaeli Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken 3 Şey

 

Diş beyazlatma, dişlerde estetik açıdan hoş görünmeyen renk değişimini gidermek için uygulanan işleme denir. Bazı insanların kendi diş rengi sarıya yakındır.Bazı insanların ise tükettiği yiyecek ve içecek alışkanlıklarına bağlı olarak sararabilir. Dişler düzenli olarak fırçalansa da bu renk değişiminin önüne geçmek zordur. Fakat hayalinizdeki beyaz dişlere sahip olmak zor değildir. Dişinizde meydana gelen renk değişimini diş hekiminizle uygun yöntemi belirleyerek giderebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Çeşitleri Nelerdir?

Diş beyazlatma işlemi, tekniğine göre;

  1. Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching) ve
  2. Ofis Tipi Beyazlatma (Office Bleaching) olarak iki ayrı yöntemle yapılabilir.

Bu işlemler sayesinde dişin renk tonunun 2-3 ton açılması mümkündür. Diş hekimi tarafından muayenehane ortamında gerçekleştirilen Ofis Tipi Beyazlatma, beyazlatıcı jel ve ışık kullanılarak kısa sürede dişin renginin birkaç ton açılmasıdır.

Ev Tipi Beyazlatma ise, kişinin ağzından alınan ölçülerle kendisine özel hazırlanan ağızlıkların içine jeller konularak gerçekleştirilir. Plak ağızlığın, istenen renge ve jele göre günde 4 ila 8 saat arasında takılması gereklidir. Genellikle istenen beyazlığa 5-7 gün içerisinde ulaşılır. Etkili sonuçlar elde etmek için diş hekiminizin tavsiyelerine kulak vermelisiniz. Kendinizi olumsuz etkileyecek bazı durumlardan kaçınmalısınız.

Aşırı Soğuk Veya Aşırı Sıcak Şeyler Tüketmeyin

Diş beyazlatma işlemi süresince aşırı sıcak ya da aşırı soğuk yiyecek ve içecek tüketmekten kaçınmalısınız. Gıdaların çok sıcak ya da çok soğuk olması, dişlerinizin beyazlamasını doğrudan etkilemez. Bununla beraber bu durum diş minenizin giderek hassas hale gelmesine neden olur. Ayrıca asitli yiyecek ve içeceklerden de bir süre uzak durmanız gerekmektedir. İşlem sonrası az ya da çok hassasiyet görülebilir. Bu birkaç gün sonra kaybolabilecek geçici bir hassasiyettir.

diş operasyonu

Renk Veren Gıdalardan Bir Süre Uzak Durun

Diş beyazlatma işleminden sonra birkaç gün boyunca çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap, sigara, vişne/vişne suyu, salça gibi renk veren gıda ürünlerinin tüketilmemesi istenen beyazlığa ulaşmak için önemlidir. Bu tarz renk veren gıdalar tüketildiğinde ise ağız, su ile iyice çalkalanmalıdır.

Dişlerinizi beyazlatma işlemi, dişlerinizi tartar ve leke oluşumundan tamamen korumaz. Bu nedenle gün içinde en az iki defa olmak üzere diş fırçalamaya devam edilmelidir. Ayrıca işlem sonrasında da yine 6 ay ila 1 yıl arasında rutin diş hekimi ziyaretlerine devam edilmelidir.

Aşındırıcı Ürünler Kullanmaktan Kaçının

Dişlerinizde aşındırıcı etki gösteren yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Aynı şekilde aşındırıcı etkiye sahip temizleme ürünlerini kullanmaktan da kaçınmalısınız. Aşındırıcı etkiye sahip ürünler diş beyazlatma işlemi öncesinde ve sonrasında da dişlerinizde hem renk değişimine hem de hassasiyete sebep olabilirler.

Daha beyaz ve daha estetik gülüşe sahip olmak istiyorsanız, en kısa zamanda siz de Kocaeli diş kliniği olarak hizmet sunan Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden randevunuzu alabilirsiniz.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!