444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Sıkma

DİŞ SIKMA HASTALIĞI ve TEDAVİSİ

Dişler arasında çiğneme kaslarının kasılması sonucu oluşan devamlı temas “diş sıkması” olarak adlandırılırken, çiğneme işleminin ağız ortamında herhangi bir madde almaksızın ritmik olarak devam etmesine “diş gıcırdatması”denir.

 

STRES TETİKLİYOR

Dış gıcırdatma çene problemlerine neden olan bir hastalık olarak ortaya çıkan alışkanlıktır. Stres bu hastalığı en çok tetikleyen nedenler arasında yerini almaktadır. Ağızda ihtiyaç olan kırık ve çürük dişlerin tedavileri ile bu sorunun önüne geçilebilir.

 

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Bruksizm belirtileri görüldüğünde doktor kontrolünde temel olarak: stres terapisi, rahat uyumayı sağlayıcı önlemler, kas gevşetici ilaç uygulaması, hatalı yapılmış diş dolgusu ve kaplamaların yenilenmesi ve eksik olan dişlerin yerine koyulabilmesi için protez uygulamaları  yöntemleriyle tedavi uygulanır.

 

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yaşadığınız problemleri çözmek için yapmanız gereken basit. Alanında uzman kadrosu ile en iyi şekilde hizmet veren Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ağız ve diş sağlığı problemleriniz için yanınızda. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir problem yaşadığınızda Karabaş Mahallesi, No: Leyla Atakan Cd. No:10, 41100 İzmit/Kocaeli adresini ziyaret edebilir ya da (0262) 444 3 989 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!