444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Çocuk Diş Hekimi İzmit Kocaeli

Çocuk Diş Hekimleri Çocuğunuzun Gülüşünü Nasıl Korur?

Hayatlarınızın en güzel armağanı olan çocuklar bir gülümsemesi ile sizi dünyanın en mutlu ebeveyni yapabilir. Ancak yaşadıkları ağız ve diş problemleri nedeniyle çocuklarda gülümsemenin yerini özgüvensiz ve acı dolu bir yüz ifadesi alabilir. Alanında tecrübeli ve uzman çocuk diş doktorları ile Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği çocuklarınızın sağlıkla gülümsemesi için her türlü tedaviyi vermeye hazır. Çocuklarınızın mutlu gülüşlerini korumak için, onları hemen uzman çocuk diş doktorlarımız ile tanıştırın.

Çocukların Korkulu Rüyası: Diş Doktorları

Ağız ve diş sağlığı eğitimi çocukluğun ilk yıllarında başlar. Diş bakımını küçük yaşlarda öğrenen çocuklar ilerleyen yıllarda daha az diş problemi ile karşılaşırlar. Bu bakımdan çocuklarınızın mutlulukla gülümsemesi için diş sağlığı eğitimi çok önemlidir. Diş sağlığı eğitimi ilk olarak evde anne baba tarafından verilir. Ancak çocuk psikolojisini bilen diş doktorlarının çocuğunuza vereceği tavsiyeler de çocuğun diş gelişimi için oldukça etkilidir.

Bu konuda yapılmaması gereken en büyük hata çocukları diş doktorları ile tehdit etmektir. Diş tedavisini bir ceza yöntemi olarak kanıksayan çocuğun diş doktorundan korkmasından daha doğal ne olabilir? Şikayeti olmasa bile çocuklar zaman zaman diş muayenesine götürülerek diş doktorları ile tanıştırılmalı ve diş muayenesinin önemi anlatılmalıdır. Böylece ihtiyaç duyulduğunda çocukları diş tedavisine götürmek kolaylaşır. Ayrıca yapılan muayeneler sayesinde çocukların diş gelişimi her aşamada takip edileceğinden olası diş problemlerinin de önüne geçilmiş olur. Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı  Polikliniği çocuk psikolojisine hakim uzman diş doktorları ile çocuğunuzun ilk deneyimi için sizleri bekliyor.

süt dişleri çocuk diş hekimi İzmit

Diş Sağlığı Süt Dişler ile Başlar

Süt dişleri doğumu takip eden 6. Aydan itibaren çıkmaya başlar ve 12 yaşına kadar çocuğunuzla kalır. Bu özellikleriyle çocuğun gelişiminde önemli etkiye sahip olan süt dişleri aynı zamanda çocuğunuzun ilk gülümsemelerinde gördüğünüz dişleridir. Süt dişleri ısırma ve çiğneme sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Beslenme çocuğun gelişimini doğrudan etkilediğinden bu yaşlarda süt dişleri çok önemlidir. Aynı zamanda daimi dişler için temel oluşturan süt dişleri, daimi dişlerin çarpık ya da sağlıksız çıkmasında da etkilidir. Çene gelişimini negatif etkileyen süt dişi kayıpları konuşma bozuklukları ve estetik problemlere sebebiyet vereceğinden süt dişleri özenle korunmalıdır.

Süt dişleri normal dişlerle karşılaştırıldığında çürümeye daha müsait olduklarından gelişimleri dikkatle takip edilmelidir. Yapılarında bulunan organik maddelerin fazlalığı nedeniyle daha hızlı ve kolay çürüdüğünden kısa sürede diş kayıplarına neden olabilirler. Çocuklar genelde dişlerinin çürüdüğünü ağrılar ve hassasiyetler şiddetini arttırmaya başladıktan sonra fark ederler. Bu aşamada yapılacak en doğru hareket, diş poliklinikleri arasında uzman diş doktorları ile öne çıkan Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı  Polikliniği gibi bir adrese giderek muayene yaptırmak olacaktır. Sanılanın aksine süt dişlerine çürük temizlemeden dolguya kadar daimi dişlere yapılan işlemlerin çoğu uygulanabilir. Muayene sonucunda uygulanacak doğru tedavi sayesinde çocuğunuz çürüklerden kurtularak tekrar gülümsemeye başlayacaktır.

Çocuk diş hekimleri Kocaeli İzmit

Çocuklarda Diş Problemleri

Çocuklarda karşılaşılan diş problemleri sadece süt dişlerinin çürümesi ile sınırlı değildir. Önemli diş problemlerinden bazıları süt dişlerinden daimi dişlere geçişle birlikte ortaya çıkar. Zamanında düşmeyen süt dişleri daimi dişlerin çıkmasına engel olabilir. Çürüyerek kaybedilen süt dişleri, yerine implant yapılamadığından daimi dişlerin çarpık çıkmasına neden olabilir. Diş gelişimi tamamlanmadan tel tedavisine başlanamaz. Bu durumda çocuğunuz uzun süre çarpık dişlerle yaşamak zorunda kalır. Çarpık dişler çocuklarda özgüven problemine neden olabilir ve uzun yıllar çocuğunuzun gülümsemesine hasret kalabilirsiniz. Daimi dişler de süt dişleri gibi çürüyerek diş ağrılarına neden olabilir ya da travma sonucunda kırılan dişlerin düşmesi ile yerine implant yapılması gerekebilir. Zamanında alınan doğru tedbirler ile kolayca düzeltilebilecek problemler ötelenirse telafisi imkansız rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Siz de keşke dememek için çocuğunuzun diş sağlığını Kocaeli Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı  Polikliniği uzmanlığına emanet edin. Çocuğunuz sağlıklı büyürken keyifli gülümsemelerini seyredin.

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Youtube kanalımız.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!