444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07

Randevuya Gelmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Randevuya Gelmeden Önce Bilinmesi GerekenkerAğız ve diş sağlığında rutin kontrolleri sürdürme oranı toplumumuzda oldukça düşüktür. Diş kliniğine başvurular genellikle akut ve ağrı şikayetleri sebebiyle olmaktadır. Fakat herhangi bir problemle karşılaşılmasa dahi 6 ayda bir rutin kontrolleri yaptırmaya özen göstermelisiniz. Bu kapsamda rutin kontrol ya da herhangi bir sağlık sorunu sebebiyle randevu oluşturabilir, diş hekiminize başvurabilirsiniz. Randevu oluştururken ya da randevuya gelmeden önce ise bilmeniz gerekenleri sizler için açıkladık;

 

  1. Donatım Diş Kliniğini tercih eden hastalar, web adresimizde bulunan ilgili alandan online randevu talebi oluşturabilir. Online randevu talebi için sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak belirtmeniz önemlidir. İşlemler kapsamında oluşturduğunuz randevu talebi sisteme düşmekte ve kliniğimiz sizinle iletişime geçerek hekim muayene ekranlarına ve hasta uygunluğuna göre randevunuzu oluşturmaktadır. 
  2. Daha iyi ve sorunsuz bir hizmet için randevu saatinden hemen önce kliniğimizde olmanız önerilmektedir.
  3. Steril koşulları sağlamak adına galoş giymeniz ve el dezenfektanlarını kullanmanız gerekmektedir.
  4. Oluşturduğunuz randevuya gelemeyecek olduğunuz durumlarında en geç 24 saat önce bizimle iletişime geçiniz. 

İlk Randevu İçin Gerekli Bilgiler

Donatım Diş Kliniğinde ilk defa randevu oluşturacak hastalar, aşağıda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumalıdır. Bu bilgiler ışığında ilk randevunun verimli bir şekilde geçmesi sağlanır.

Randevuya Gelirken Bilinmesi Gerekenlerİlk randevu için diş hekimi hasta hakkında birtakım önemli bilgilere sahip olmalıdır. Bu kapsamda;

  • Hastanın varsa özel durumları ( hamilelik, emzirme vs.)
  • Sistemik hastalıkları ( kalp, şeker vs. )
  • Düzenli kullandığı ilaçlar doktora belirtilmelidir.
  • Varsa eğer yakın dönemde çekilmiş olduğunuz röntgenlerinizi yanınızda getirmeniz tavsiye edilir.
  • Şikayetiniz hakkında her detayı diş hekimine belirtmeli, yaşadığınız sağlık sorunu süresince herhangi bir ilaç aldıysanız aldığınız ilacın ismini vermelisiniz.

Fiyatlar ve Ödeme Bilgileri

Ağız ve diş sağlığı tedavilerinde fiyatlandırmalar; kullanılacak materyal ve cihazların kalitesine, uygulanacak tedavi yöntemine ve doktor tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda bir fiyat skalası belirlenmekte olup ön muayene sonrası tahmini tutar hastaya belirtilir. Ödemeler ise, tek seanslık işlemlerde günüde ödeme yapılması şeklindedir. Birden fazla seans gerektiren işlemlerde ise prosedürler kapsamında ödeme planı oluşturularak anlaşmaya varılır. 

Tedavi sürecinde fiyatlar, hasta için önemli bir kriter olsa da öncelikli kriter olarak ele alınması doğru değildir. Buna ek olarak hastalığınız ile ilgili ön muayene gerçekleştirilmeden fiyat bilgisi verilmesi uygun olmamaktadır. 

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ… 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!