444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Ortodonti Sakarya

Ortodontik Tedavi İle Problemler Ortadan Kalksın

Çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerini teşhis eden Ortodonti, kişilerin çene ve diş sağlığını tedavi eden bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Bu durumları ilgilendiren bozukluklar ortodontik tedavi yöntemleriyle tedavi edilebilir.

 

HER YAŞTA TEDAVİ EDİLEBİLİR

Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilir. Eğer, iskeletsel bir problem yoksa ve sadece dişlerde çapraşıklık varsa bu bozukluklar, her yaşta ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Hastanın yaşı sadece hareketin ve tedavinin süresini etkiler. Ancak, iskeletsel bir sorun varsa, ergenlik döneminin sonuna kadar bu bozuklukların tedavisi ortopedik tedavi yaklaşımları ile düzeltilebilir. Yetişkin dönemde ise bu tarz iskeletsel sorunlar, ortognatik cerrahi operasyonlar ile beraber yürütülen ortodontik tedavi ile düzeltilebilir.

 

ortodontik tedavi

 

İLERLEYEN DÖNEMLERDE SORUNLAR ARTMASIN

Ortodontik tedavi, dişlerdeki çapraşıklığı ve çeneler arasındaki uyumsuzluğu düzelterek; sadece estetiğe yönelik olmayıp, ileride olması muhtemel diş eti hastalıkları ve alt çene eklemindeki problemleri önlemenin yanı sıra çiğneme fonksiyonunu ve bozuk olan konuşmayı düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ortodonti, ayrıca kulak-burun-boğaz uzmanları ile birlikte çalışarak hastanın burun solunumu yapabilmesine katkıda bulunabilmektedir.

 

UYULMASI GEREKEN KURALLAR VAR

 Ortodontik tedaviye başlamadan önce çürük dişlerin tedavi edilmesi ve diş etinin tam sağlıklı duruma getirilmesi gerekir. Tedavide ortodonti uzmanı, koyduğu tanıya göre hastaya bir aparey uygular. Bu apareyler ya takıp çıkarılabilir veya sabit türde olmaktadır. Çok asitli içeceklerden (Kola, Fanta, Gazoz v.b.) mutlaka uzak durunuz çünkü bu tarz içecekler hem tellerinize hem de dişlerinize zarar vererek çürük oluşma riskini artıracaktır. Pekiştirme tedavisinde bıkkınlık gösterilmemeli; uygulanan aygıt korunmalıdır.

 

orthodontics

 

PEKİŞTİRME TEDAVİSİNE DİKKAT

Ortodontik tedavi sonunda dişleri oldukları yerde sabit tutma işine pekiştirme tedavisi denir. Bu aşamanın ortodontik tedavinin çok önemi bir parçası olduğu ve kullanılan aygıtlara çok özen gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Hastalar sağlıklarına kavuşabilmek adına pekiştirme tedavisi sırasında bıkkınlık göstermemeli ve dikkatli olmalıdırlar.

 

DİŞ PROBLEMLERİNİZDE ADRESİNİZ DONATIM

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yaşadığınız problemleri çözmek için yapmanız gereken basit. Alanında uzman kadrosu ile en iyi şekilde hizmet veren Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ağız ve diş sağlığı problemlerinizde sizlerin yanında. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir problem yaşadığınızda Karabaş Mahallesi, No: Leyla Atakan Cd. No:10, 41100 İzmit/Kocaeli adresini ziyaret edebilir ya da (0262) 4443 989 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden hızlıca randevu almak için burayı tıklayabilirsiniz

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Youtube kanalımız

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!