444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Kanal tedavisi İzmit Kocaeli

KANAL TEDAVİSİ NEDİR?

Dişlerimizdeki çürüklerle mine kaybının diş sinir ve damarlarına kadar ulaşması neticesinde enfeksiyon oluşur ve dayanılmaz bir ağrı başlar. Canlılığını kaybetmiş olan bu dişin, derinliğinde oluşan enfeksiyon,  sinir ve damarlarla beraber temizlenir ve ardından dişinize dolgu tedavisi uygulanır. Bu işlemin tamamına “Kanal tedavisi” adı verilir.

Kanal tedavisi neden yapılır?

Diş çürüğü dişin sinirlerine kadar ilerlemiş olan ve yüksek derecede ağrıyan bir diş için çekimden önce yapılabilecek en son tedavi kanal tedavisidir. Bu tedavi ile diş kaybının önlenmesi amaçlanır. Ancak kanal tedavisinin uygulanma yerleri  sadece çürüyen dişlerle sınırlı değildir.  Aynı zamanda kırılmış, çatlamış, yanlış tedavi edilmiş dişler yanında  protez diş estetiğini sağlamak gibi amaçlarla da kanal tedavisi uygulanabilmektedir. Böylece diş ağrısının giderilmesi, canlılığını kaybetmiş dişin altındaki iltihabın veya apsenin temizlenmesi, kırılan veya kesilen dişlerin hassasiyetinin azaltılması sağlanmaktadır.

Kanal tedavisi olan diş neden ağrır?


Tedavi sonrası birkaç saat süreyle diş ağrısı olabilir. Tedavi esnasında diş etine müdahale yapıldığı için uyuşma nedeni ile o an hissetmediğiniz ağrıları zaman geçtikçe duymanız muhtemeldir. Kanal tedavisi ağrısı adı verilen bu ağrının, ağrı kesiciler ile kısa bir süre sonra geçmesi beklenir. Kanal tedavisinden sonra oluşan bu  ağrılar, bir süre devam etmekte daha sonra azalarak yok olmaktadır. Ağrınız uzun bir süreden sonra hala geçmiyor ve sürekli artıyor ise bu konuda diş doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Kanal tedavisinin süresi ne kadardır?

 

Kanal tedavisinin süresi uygulama yapılacak dişin yerine ve zorluk derecesine göre değişmektedir. Mesela ulaşılması kolay ve kökleri geniş ön dişlerde tedavi daha kısa sürmektedir. Ancak tedavi etmenin zor olduğu arka bölgelerde kanal işlemi bazen 2-3 saate kadar uzayabilmektedir.

 Kanal tedavisi fiyatları ne kadar?

Tüm tedavilerde olduğu gibi ücretlendirme ilk muayeneyi müteakip yapılabilmektedir. Dişin konumu, büyüklüğü, temizlenecek enfeksiyonun durumu, kullanılacak dolgu maddesi ve miktarına kadar değişim gösteren fiyatlandırma için diş hekiminizin muayenesinden sonra daha kesin bir cevap alabilirsiniz.

Her türlü ağız ve diş probleminiz için başvurabileceğiniz Özel Donatım İzmit Diş Hastanesi uzman kadrosu ile daima yanınızda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!