444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07

Her Nefeste Tazelenmenizi Sağlayacak Ağız Bakım Suyu

Ağız bakım suyunun başlıca görevi nefesi temizlemek ve ağız içi bakteri oluşumunu en aza indirgemektir.

 

Günlük ağız bakımını, diş fırçalama ve diş ipi kullanımının yanında ağız bakım suyu ile tamamlamak gerekir. Yediğimiz çeşitli besinlerin artıkları ağızda çeşitli bakterilere dönüşür. Diş fırçalama veya diş ipiyle belirli bölgelere erişiliyor. Ağız bakım suyu, sıvı olması özelliğiyle en ince tabakaya bile ulaşmaktadır. Bu yüzden ağız sağlığı için önemli bir görev üstlenmektedir.

 

 

Ağız Bakım Suyu Çeşitleri

Florürlü ağız bakım suyu, dişlerdeki bakteri plakları temizleyerek yabancı asitlere karşı diş minenizi korur. Klorheksidin glukonatlı ağız bakım suyu, doktorunuz reçeteye yazarak satın alabileceğiniz bir bakım suyudur. Güçlü bileşenlere sahip olan bu ağız bakım suyu, diş eti iltihapları için doktor kontrolünde kullanılır.

 

 

 

Kullanım Süreleri

Ağız bakım suyunun tüm ağza ve köklere kadar yayılması için gargara yapmak gerekiyor. Günde en az iki kez fırçaladığınız dişlerinizi diş ipiyle temizledikten sonra kullanacağınız ağız bakım suyunu, ağzınızda 30 saniye ile 60 saniye arasında çalkalamanız yeterli olacaktır.  Böylece daha temiz ve iltihapsız dişlere sahip olacaksınız.

 

Her Şeyin Fazlası Zarar

Ağız bakım suyu, içinde bulundurduğu antiseptik madde iyi veya kötü bakterileri ayırt edemediği için doğru kullanılmadığı takdirde vücutta ciddi problemlere yol açıyor. Uzmanlar, bilinçsiz kullanılan bu ağız bakım sularının, kalp ve beyin damarlarına zarar vereceği görüşünde hemfikirler. Kullanılan bu suların az miktarda yutulması sorun oluşturmuyorken, yutulan ağız bakım suyunun miktarının artması ciddi mide rahatsızlıklarına yol açabilir.

 

 

Ferah Nefes

Ağız sağlığı için önemli bir görev üstlenen ağız bakım suyu, diş iltihabı veya mide rahatsızlıklarından dolayı oluşan ağız kokularını önlemeye de yardımcı oluyor. Reçeteyle satılan klorheksidin glukonatlı ağız bakım suları aromatik olmasa da florürlü olanlar, temizlemenin yanında size naneli, portakallı gibi seçenek sunuyor.

 

En Uygun Olanı

Piyasada çeşitli markaların çıkardığı birçok özellikte florürlü ağız bakım suyu bulunmaktadır. Ferah nefes, plak problemi, diş eti sağlığı, beyaz dişler gibi özelliklerde gruplanan ağız bakım sularını doktorunuza danışarak size en uygun olanını kullanabilirsiniz. Eğer ağız içinizde yaralar varsa doktorunuz sizin için en uygun olan klorheksidin glukonatlı ağız bakım suyunu reçetenize yazacaktır.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.