444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Beyazlatma

EVDE DİŞ BEYAZLATMA

Herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Çünkü beyaz dişler daha güzel görünür, daha sağlıklı ve estetiktirler. Beyaz dişlere sahip olmak için öncelikle dişlerinizi doğru yöntemle günde en az iki defa fırçalamalısınız. Düzenli diş hekimi kontrollerini aksatmamalı, çay, kahve, sigara ve yiyecek boyalarının oluşturduğu renklendirmeleri gidermek için polisaj yaptırmalısınız. Bunların yanında evinizde, muz kabuğu, defne yaprağı, çilek, tuz, karbonat, limon vb. doğal yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma için farklı doğal yöntemler kullanılmaktadır. Bunların en basitlerinden biri muz kabuğunun iç kısmı ile dişlerin ovalanarak temizlenmesidir. Muz kabuğunda bulunan mineraller dişlerinizi parlatıp daha beyaz renge kavuşması için yardımcı olacaktır. Bunun yanında çilek püresi ile fırçalama, defne yaprağı unu ile portakal kabuğu rendesi karışımı ile fırçalama gibi yöntemler de vardır. Ancak en bilinen ve etkili doğal diş beyazlatma yöntemleri karbonat, limon ve tuz kullanımıdır. Bunları karışım olarak da diş fırçanızın üzerinde tek olarak da kullanabilirsiniz.

Limon

Karbonatla ve limonla diş beyazlatma nasıl yapılır?

Karbonat ile diş beyazlatma için küçük bir kap içinde yarım tatlı kaşığı limon suyu ve karbonatı karıştırarak diş macunu kıvamına getirilir. Karışımda köpükler oluşacaktır.  Arzu edilirse tuz da eklenebilir. Karışım diş fırçası ile dişlere sürülür. Ancak bu uygulamayı en fazla 3-4 günde bir yapmanız tavsiye edilir, daha sık yapmanız halinde diş minesi zarar görebilir. Karbonat ayrıca bal ile uygun kıvamda karıştırılarak doğal diş macunu şeklinde kullanılabilir.

Dişi en çabuk ne beyazlatır?

Evde doğal yöntemlerle en etkili ve çabuk beyazlatma için temel maddeler karbonat, limon ve tuzdur. Ancak dişlerinizde leke varsa limon yerine leke çıkarıcı olarak sirke kullanılabilir. Yarım tatlı kaşığı karbonat, sirke ve tuz karışımını diş macunu kıvamına getirip diş fırçanız yardımı ile dişlerinize sürdüğünüzde sonuçtan memnun kalmanız beklenir.

Doğal diş beyazlatıcılar veya özel diş beyazlatıcı kimyasalların içerdiği maddeler ve sert yapıları nedeni ile diş ve diş etlerine zarar verme ihtimali vardır. Bu nedenle  evde kullanacağınız diş beyazlatma yöntemleri için diş hekiminizle de görüşmeniz tavsiye edilir.

Her türlü ağız ve diş probleminiz için başvurabileceğiniz Özel Donatım İzmit Diş Hastanesi uzman kadrosu ile daima yanınızda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!