444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş dolgusu Kocaeli Diş Hekimi

Diş Taşı Temizliği

Dişlerimizi düzenli ve etkili bir biçimde fırçalamadığımız zaman dişlerimizin üzerinde yemek artıkları birikir. Zaman içinde bu artıklar tükürük içindeki minerallerin etkisi ile sertleşerek bakteri plağı ve diş taşına dönüşür. Diş taşının oluşumunu önlemek için  her gün düzenli bir şekilde,

  • Dişlerimizi fırçalamak,
  • Ağız suyu ile gargara yapmak ve
  • Diş ipi kullanmak gibi yöntemler uygulanmalıdır.

Ayrıca düzenli bir şekilde  diş hekimi kontrolüne gitmek de çok önemlidir.

Diş Taşı Evde Nasıl Temizlenir?

Diş taşlarının evde, doğal yollarla tedavisi belli bir seviyeye kadar mümkündür. Bunun için tavsiye edilen çeşitli yöntemlerin başında ceviz kabuğu ile diş taşı temizliği gelmektedir. Ayrıca karbonatlı su, portakal kabuğu, muz kabuğu ve çilekli, domatesli pürenin diş fırçası ile macun gibi uygulanması da kullanılan diğer yöntemlerdir. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri uzman bir diş hekimi tarafından yapılacak diş taşı temizliği kadar etkili sonuç veremez.

Diş Taşı Temizleme Fiyatı Ne Kadar?

Öncelikle dişlerinize yapacağınız doğru ve etkili bakım, düzenli fırçalama, ağız bakım suyu kullanımı ve düzenli diş hekimi kontrolü her çeşit diş tedavisinden daha ucuz ve basittir. Bununla beraber bir diş temizleme ücreti diş hekiminizin kullandığı yöntem ve ilaçlara göre ayrıca dişlerinizin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bunun için diş hastanemize danışarak daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Diş taşı temizliğinin diş çekilmesine yol açabileceği ve dişlere zararlı olduğu yönünde yanlış bir kanaat vardır. Aksine diş taşı temizliği dişlere zararlı olmadığı gibi, yapılmadığı takdirde daha büyük sorunlara da neden olabilmektedir. Bu durumda diş eti iltihabı iyileşmeyebilir ve diş köküne sirayet ederek dişi tutan kemiğin erimesine ve diş kaybına yol açabilmektedir.

Her türlü ağız ve diş probleminiz için başvurabileceğiniz Özel Donatım İzmit Diş Hastanesi uzman kadrosu ile daima yanınızda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!