444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Kaplama İzmit

Diş Kaplama

Diş Kaplama
Dişlerimizi çürüme, çarpma, kırılma gibi çeşitli nedenlerle kaybedebiliriz. Bunlar bazen kısmi madde, parça kaybı olarak kalabilir ve dişin kalan kısmını korumak için üzerine yeni bir koruyucu tabakaya ihtiyaç duyulur. Dişlerimizi koruyan bu yapay tabakaya kaplama denilir.

Diş Kaplaması Çeşitleri Nelerdir?
Diş kaplamaları uygulanan tedavide kullanılan maddeye göre çeşitlilik gösterir. Kaplama tedavisinde metal veya ametal maddeler kullanılabilir. Hangi maddenin kullanılacağı hastanın alerjik durumu ve diğer sağlık endişeleri göz önüne alınarak diş hekimi tarafından belirlenir. En sık kullanılan kaplama çeşitleri; porselen, seramik, metal (altın, gümüş vb.), zirkonyumdur. Bazı durumlarda alt madde metal iken üzerine seramik veya porselen tercih edilerek daha estetik görünüm elde edilebilmektedir.

Diş Kaplama Fiyatları Nelerdir?
Diş kaplaması fiyatları öncelikle kullanılacak maddeye bağlı olarak değişim gösterir. Seramik ve porselen kaplamalar nispeten daha ucuz iken, altın kaplama dişler daha maliyetlidir. Günümüzde yaygın kullanılan zirkonyum kaplaması da porselen dişlerden biraz daha maliyetlidir. Ancak tüm bunlar hastanın diş yapısına, uygulanacak kaplama tedavisinde ihtiyaç duyulan malzeme miktarına göre de değişiklik gösterebilir.

Zirkonyum Diş İzmit Diş Hekimi
Zirkonyum Kaplama Nedir?
Zirkonyum oldukça sert bir yapıya sahip, düşük ağırlıkta, kolay işlenebilen, dişlerimize uyumlu bir doğal metaldir. Alerjen olmayan Zirkonyum sağlığımıza da herhangi bir tehdit oluşturmaz. Bu özellikleri ile ağız içi her noktaya rahatlıkla uygulanabilir. Renk değiştirmeyen ve parlaklığını uzun süre muhafaza edebilen zirkonyum kaplama dişler, doğal dişlerden ayırt edilemez.  Doğru bakım yapıldığı takdirde de uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Zirkonyum kaplama dişlerde sıcak soğuk hassasiyeti, diş etleri ile uyum sorunu gibi olumsuzluklar da görülmemektedir.

Zirkonyum kaplama hakkında daha fazla bilgi almak için https://donatimdis.com.tr/zirkonyum-dis  adresindeki blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Her türlü ağız ve diş probleminiz için başvurabileceğiniz Özel Donatım İzmit Diş Hastanesi yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile daima yanınızda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!