444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Çocuklarda Diş ipi kullanımı

Diş İpi Nedir?

Diş İpi Nedir ?

Diş ipi, ağız ve diş sağlığı için en yaygın şekilde kullanılan kişisel bakım araçlarından biridir. Diş fırçası ile yapılan temizliği tamamlayıcı bir fonksiyonsa sahip olan diş ipi çeşitleri, farklı malzemelerden çeşitli tasarımlarda üretilir.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle diş yapısına uygun bir tasarım ve doğru malzeme ile üretilmiş bir diş ipi tercih edilmelidir. Diş aralıklarının geniş veya dar olmasına göre tek filamanlı ya da çok filamanlı diş ipi çeşitleri satın alınabilir. Diş ipi kullanırken rulo şeklindeki ip yeterli uzunlukta koparılır ve iki ucundan tutularak diş aralarına yerleştirilir. Kürdanlı diş ipi tasarımlarını kullanmak ise daha kolaydır. Parmaklara sarmaya gerek kalmadan tek el ile uygulanabilir. Kullanım sırasında diş arasına yerleştirilen ip yavaşça aşağı, yukarı, ileri ve geri hareket ettirilir. Kanamaya sebep olmamak için diş etlerine baskı uygulanmamalı, ve diş ipi sığmadığı aralıklara zorlanmamalıdır.

Sağlıklı bir sonuç elde etmek için diş ipi kullanımı düzenli olmalıdır. Uzmanlar günde iki kez ip ile diş temizliği yapmayı tavsiye eder. Özellikle yatmadan önce diş aralarındaki yiyecek kalıntılarını temizlemek ağız kokusunu önler, uyku kalitesini artırır.

Diş ipi nasıl kullanılır

Diş İpi Ne İşe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Diş fırçası ile yapılan temizlik diş aralarındaki kalıntıları gidermeyebilir. Diş ipi, yapısı sayesinde diş fırçası ile temizlenemeyen noktaların temizlenmesini sağlar. Ayrıca yiyecek kalıntıların daha uzun süre kalabildiği diş aralarında çürük, bakteri ve plak oluşmasını önler.

Ağız temizliğini tamamlayan diş ipi ağız kokusunun da önlenmesine katkı sağlar. Yemek sonrasında diş aralarına sıkışan ve rahatsızlık veren kalıntıları diş etini kanatmadan kolayca gidermenize yardımcı olur. Uzmanlar diş ipinin ağız sağlığı ve yaşam kalitesine doğrudan katkı sağladığını değerlendirir.

Diş İpi kullanımı
Diş İpi Fiyatları Ne Kadar?

Diş ipi fiyatları öncelikle imal edildikleri malzemenin niteliğine göre belirlenir. Tek filamanlı diş ipi çeşitleri diğerlerine göre daha dayanıklı olup fiyatı daha yüksektir. Rulo ve kürdanlı tasarımlar ise farklı fiyatlarla satışa sunulur. Piyasada farklı kalitelerde ve markalarda çok çeşitli ürüne bütçenize uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

“Diş ipi nedir ?  Kullanımı nasıldır? ” gibi sorularınıza  daha fazla cevap almak ve bu konuda daha çok bilgi sahibi olmak için https://donatimdis.com.tr/dis-ipi-nasil-kullanilmalidir/ adresindeki blog yazımızdan da faydalanabilirsiniz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!