444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Beyazlatma Kocaeli İzmit

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma hayatınıza gülümseme katan kozmetik bir diş hekimliği uygulamasıdır. Diş beyazlatma sayesinde hızlı bir şekilde parlak gülüşlere sahip olurken cebinizden çıkan para da oldukça az olur. Kaplama ya da lamine gibi yöntemlere göre oldukça uygun maliyetli ve zahmetsiz olan diş beyazlatma aynı zamanda kısa sürede sonuç veren bir uygulamadır. Diş beyazlatma yaptıran kişilerin dişlerinde parlaklık ve beyazlık açısından ciddi bir gelişim görülmektedir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Ev tipi beyazlatma: Bu yöntemin uygulamasında hastanın dişlerine uygun plaklar hazırlanarak teslim edilir. Hasta bu plağın içerisine özel diş beyazlatma jelini koyarak dişlerine takar. Beyazlatma plakları günlük hayatta 4-5 saat takılı kalacak şekilde yaklaşık 15 gün ya da gece boyunca 8 saat takılı kalacak şekilde 10 gün civarında kullanılır.

Ofis Beyazlatma: Halk arasında lazerle beyazlatma olarak da bilinen ofis tipi beyazlatmada dişlere sürülen beyazlatma jeli UV ışını ile aktive edilerek uygulanır. Uygulama öncesinde yapılan muayenede hastanın da onayı ile belirlenen renk tonu uygun beyazlatıcı jel kullanılarak yakalanır. 15’er dakikalık 3 ışın uygulamasını içeren tedavi toplamda 1 saat kadar sürer.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kliniklere başvurmadan doğal yollardan dişlerinizi beyazlatmanız mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki bir klinik ortamında yapılan diş beyazlatma ile ev ortamında yapılan diş beyazlatma işlemleri aynı sonucu vermeyecektir. Klinik ortamında dişiniz doğal halinden bile beyaz hale getirilebilirken ev ortamında yalnızca kendi orijinal rengine yakın bir renge kavuşturulabilir. Profesyonel bir ortamda diş beyazlatma işleminizi yaptırmak için, en iyi Kocaeli diş hekimleri ile çalışan Donatım Dişe gelebilirsiniz.

Evde diş beyazlatmada kullanılabilecek yöntemler şunlardır:

  • Karbonat: Evde diş beyazlatma denildiğinde akla ilk gelen yöntem karbonatla diş beyazlatmadır. Islatılan diş fırçası karbonata batırılarak dişler fırçalanır. Sürekli olarak bu uygulamanın yapılması ile dişlerinizde kalıcı bir beyazlık elde edebilirsiniz.
  • Doğal Diş Beyazlatma Formülü: Karbonat ve tuzun etkisi ile beyazlatılan dişler sirke ile lekelerden arındırılır. Böylece evde bulunan malzemeler kullanılarak temiz ve beyaz dişler elde edilmiş olur. Birer çay kaşığı karbonat, tuz ve sirkenin bileşiminden oluşan karışım diş fırçasına sürülerek dişler fırçalanır.
  • Karbonat, Tarçın ve Adaçayı: Tarçın ve adaçayının etkisi ile bakteri ve apselerden kurtulan dişler karbonatın etkisi ile beyazlar.

Kocaeli Diş Beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatma

Farklı doğal malzemeler ile birlikte diş beyazlatmada kullanılabilen karbonat bu doğal malzemeler arasında en çok öne çıkan malzemedir. Gerek temin kolaylığı gerekse ucuzluğu ile sürekli elimizin altında bulunan karbonat oldukça etkili bir malzemedir. Suyla ya da limon suyu ile karıştırılarak ya da doğrudan diş macunun üstüne sürülerek kullanılabilen karbonat dişe 2 dakikadan daha uzun süre uygulanmamalıdır. Uzun süreli uygulamalarda dişlerinizi aşındıran karbonatın günlük olarak kullanılması dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacaktır.

Diş Beyazlatma Zararlı mı?

Uzman bir diş hekimi tarafından yapılan diş beyazlatma işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Diş beyazlatma sonrası dişlerinizde aşınma ya da kalıcı bir hasar oluşmaz. Yalnızca evde diş beyazlatma yöntemleri denenirken kullandığınız malzemenin ağız ve diş sağlığınıza zararlı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Çoğunlukla uzman onayından geçmeden hazırlanan internet makaleleri ve kulaktan dolma bilgilere göre hareket edilmemeli, uygulama öncesinde mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Bir uzmana başvurmanız mümkün değilse bile en azından çok fazla bilinmeyen yöntemler yerine toplum tarafından bilinen ve kabul edilmiş yöntemlerin kullanılması dişinizi yabancı maddelerin olası zararlarından koruyacaktır. Diş beyazlatma tedavisi için Kocaeli diş hekimi arayışınız varsa mutlaka uzman doktorları ve tecrübeli ekibi ile Donatım Diş’i ziyaret etmelisiniz.

Diş beyazlatma hakkında daha fazla bilgi almak için https://donatimdis.com.tr/dislerinizi-beyazlatirken-kacinilmasi-gereken-3-sey-2/ adresindeki blog sayfamızdan da yararlanabilirsiniz.

İşleminizi doğru bir adreste yaptırmak için siz de Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ ne başvurabilirsiniz. Donatım Diş Hastanesi uzman diş hekimileriyle  hizmetinizdedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!