444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Ağrısı

DİŞ AĞRISI HAFİFE ALINMAMALI

Dişinizde hissettiğiniz ağrıları çoğu zaman umursamadan, biraz sonra geçer ya da ağrı kesici içeyim bir şey olmaz diyorsanız yanılgıya düşüyorsunuz.

 

BAŞKA HASTALIKLARIN HABERCİSİ

Diş sağlığı en önem verilmesi gereken konular arasında yerini almaktadır. Sadece diş ve ağız sağlığını değil tüm vücudu etkileyen dişler, iyi bakılmadığında farklı hastalıklara neden olabilir. Ayrıca dişlerde yaşanan ağrılar vücudunuzda yer alan farklı bir hastalığın habercisi olabilir.

 

DİYABETLİ HASTALAR DİKKATLİ OLMALI

Bağışıklığı önemli ölçüde etkileyen diyabet, vücudun enfeksiyonlara direncini azaltabilir ve  yüksek kan şekeri, diş eti hastalığının gelişme riskini artırır. Bu nedenle dişinizde ve ağzınızda yaşadığınız problemleri dikkate almamak yerine diş hekiminize başvurup profesyonel bir çözüm sağlayabilirsiniz.

 

MUTLAKA MUAYENE OLUN

Diş hekiminiz yaşadığınız yeme bozukluğunun belirtilerini fark eden ilk kişi olabilir. Tekrarlayan kusma ataklarında mideden gelen asit, diş minesini ciddi derecede aşındırır. Kusma aynı zamanda ağız, boğaz ve tükürük bezlerinde şişme ve ağız kokusunu da tetikleyebilir.

 

Ağzınızda yaşadığınız problemler için güvenilir diş hekiminize başvurmayı ihmal etmeyin. Düzenli ve doğru tedavi ile ağız ve diş problemlerinden kurtulabilir ve vücudunuzda yaşanabilecek diğer hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!