444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş ağrısı

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı şikayetiniz varsa çözüm için en önemli adım rahatsızlığın kaynağını doğru tespit etmektir. Ağrının sebebi doğru tespit edilebilirse semptomları gidermek son derece kolay olacaktır. Rahatsızlığın kaynağı teşhis edilmeden yapılacak yanlış uygulamalar en iyi ihtimalle rahatsızlığınızı azaltmayacak, kötü ihtimalde ise daha da artmasına sebep olacaktır.

Doğru bir teşhis sonrasında semptomları gidermek ise oldukça kolaydır. Evde uygulanan bazı yöntemler ile de diş ağrısı hafifletilebilir. Ancak bu yöntemlerin sadece ağrı, şişme gibi semptomları gidermeye yönelik olduğu, rahatsızlığın kendisini gidermeye yönelik olmadığı unutulmamalıdır. Bazı ağrılarda tuzlu su ile gargara yapmak ya da soğuk kompres uygulamaları faydalı olabilir ancak ilerleyen rahatsızlıkların tedavisinde ya da semptomların birkaç günden uzun süre devam etmesi halinde mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekir. Diş hekiminiz ağrıların sebebini tespit ederek gerekli tedavi sürecini başlatacaktır. Siz de 20′ lik diş ağrısı problemi yaşıyorsanız en iyi Kocaeli diş hekimlerinden destek almak için Donatım Diş‘e gelebilirsiniz.   Ağrılarınızı rahatlatmak için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

Ağız Bakım Suyu

  • Tuzlu Su: Tuzlu su ile gargara yapmak ağrınızın azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Karanfil yağı: Pamuk ile ağrıyan bölgeye karanfil yağı sürmek karanfilin doğal antiseptik özelliği sayesinde ağrının uyuşmasını sağlarken iltihabın azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Ezilmiş Sarımsak: İyice ezilerek ağrıyan bölgeye sürülen sarımsak ağrılarınızı hafifletecektir.
  • Kekik Yağı: Bir iki damla kekik yağı damlatılarak hazırlanan suyla gargara yapmak, kekiğin antioksidan ve antibakteriyel özelliği sayesinde ağrılarınızı hafifletecektir.
  • Nane Çayı: Kaynatılarak hazırlanan nane çayının soğuduktan sonra ağrıyan bölgeye uygulanması, nanenin rahatlatıcı etkisi sayesinde ağrılarınız hafifletir.
  • Vanilya: Vanilya özü ağrıyı hafifletir ve antioksidan özelliği sayesinde iyileşmeyi hızlandırır.

20′ lik Diş Ağrısı

Yetişkin hastalarda özelikle 20 li yaşlarda görülen diş ağrıları 20 lik diş ağrısı olarak adlandırılır. 20 lik dişler çıkarken yaşanan bu ağrıların oluşumu diğer ağrılardan farklı olsa da ağrıların geçirilmesi için kullanılan yöntemler benzerdir. Yukarıda sayılan yöntemler 20 lik diş ağrısına kısa süreliğine fayda sağlayabilir. Ancak doğru bir tedavi için mutlaka uzman bir diş hekimine başvurmanız gerekir.

Tavsiye >> 20lik diş ağrısına ne iyi gelir

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Çocuklar sıklıkla diş ağrısı yaşarlar. Ağrıya sebep olan rahatsızlıklar doğru bir tedavi ile giderilmezse diş çürümesi ve diş kayıpları başta olmak üzere ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle özellikle çocukların yaşadığı rahatsızlıklar ihmale gelmez. Çocuk diş hekimleri diş ağrısına neden olan rahatsızlıkları ve uzun vadeli problemlere sebebiyet veren komplikasyonları tespit edebilir. Ayrıca çocuğunuzun hala gelişmekte olan ağız ve dişlerinin doğru bir şekilde gelişimine katkı sağlamak için dolgu ve ortodontik tedavi gibi gerekli işlemleri yaparlar. Bu nedenle diş ağrılarını evde uygulanabilen basit yöntemlerle geçiştirmek gelecekte oluşacak potansiyel rahatsızlıklara zemin hazırlayabilir.

Evde uygulanan tedavi yöntemleri rahatsızlıkların tedavisinde değil semptomların giderilmesinde etkili olacağından bu yöntemler sadece diş doktoruna başvurana kadarki süreçte kullanılmalıdır. Çocuklarda diş ağrısını azaltmak için yetişkinlerde kullanılan yöntemlere benzer yöntemler kullanılabilir. Çocuk diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi almak için https://donatimdis.com.tr/kids-izmit-cocuk-dis-doktoru-kocaeli-pedodonti/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!