444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Dental implant Kocaeli

İmplant İyileşme Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dental implant diş

İmplant tedavisinin uygulandığı Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi klinikleri sayesinde artık kayıp dişleriniz için endişelenmenize gerek yok. Pek çok insan diş çürükleri, gebelik ya da yaşlılık gibi çeşitli nedenlerle diş kaybına uğrayabilir. Geçmişte uzun zaman boyunca kayıp dişlerin yerinin doldurulması için takma dişler ya da köprü tedavisi kullanılırdı. Günümüzde ise sağlık alanındaki gelişmeler sayesinde dental implant gibi daha iyi seçenekler mevcuttur.

Kocaeli implant tedavisi kliniklerinde yaptırabileceğiniz dental implantlar, yedek diş kökleridir. Kaybedilen dişlerin yerine, zamanla kemik dokusuyla kaynaşan doğal diş görevi gören vidalara denir. Bu vidaların materyali çoğunlukla titanyumdur. Çene kemiğine yerleştirilir ve kayıp dişin kökü görevini üstlenir. Dental implantın çeneye yerleştirilmesinden sonra üzerine çiğneme işlevini yerini getirebilmesi için hazırlanan diş uygulanır. Takma diş ya da köprü gibi diş protezlerini destekleyerek tutuculuğunu artırır. Ayrıca doğal diş kökü görevini üstlendiği için çiğneme kuvvetini de artırır.

Dental İmplant Kocaeli

 

Dental İmplant İyileşme Süreci Nasıldır?

İmplant tedavisi esnasında hastaya anestezi uygulandığı için tedaviden sonraki 2 saat içinde bir şey yiyip içilmemesi gerekir. Dental implantın çeneye yerleştirilmesi işleminde, ağız içindeki o bölgeye dikiş atılır. Bu yara bölgesinin iyileşmesi için diş hekiminizin önerisiyle birkaç saat boyunca tükürmemeli, ağzınızı çalkalamamalı ve dişlerinizi fırçalamamalısınız. Ayrıca tedavi sonrasında hekiminizin yazdığı ilaçları kullanmaya özen göstermelisiniz. Tedavi sonrasında bu bölgede kanama meydana geleceğinden dolayı tampon kullanabilirsiniz.

Dental implantın yerleştirildiği bölgede şişlik meydana gelebilir. Fakat bu şişlik bir-iki hafta içerisinde geçecektir. Bu bölge kısa zamanda iyileşebilir ancak implant tedavisi yapan diş hekimlerinizin de beklediği asıl iyileşme, çene kemiğine yerleştirilen bu vidaların kemik ile uyum sağlamasıdır. Kemik dokusundaki iyileşme zaman almaktadır. İyileşme süreci hasta, kemik yapısı ve ağız sağlığına gösterilen özen gibi çeşitli birçok etkene bağlı olarak değişmektedir.

Dental implantın kemikle kaynaşarak iyileşme süresi, kırık vakalarındaki gibidir denilebilir. Genel olarak 4-5 hafta gibi bir süre içerisinde iyileşme başlar ve yaklaşık 8-12 hafta arasında değişiklik göstererek iyileşme tamamlanır ve üzerine diş takılabilir hale gelir. Hastanın durumuna göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Kocaeli ‘nde implant tedavisi yapan klinikler arasında yer alan Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde güvenle yaptırabileceğiniz bu işlemin, bazı durumlarında dişler hemen ya da birkaç gün içinde takılabilir hale gelebilir. Kemiklerin sağlıklı ve sağlam olması durumunda implant’ın kemiğe sıkıca vidalanmış olması sonucunda bu durum gerçekleşebilir. Fakat bu durum her hasta için böyle değildir. Ayrıca dişlerin hemen takılması için implant’ın kemiğe çok sıkı vidalanması bazı sorunlara neden olabilir. Bu nedenle diş hekiminizin önerilerini takip etmeniz oldukça önemlidir.

Eğer diş sağlığız ile ilgili şikayetiniz var ve implant tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız hemen Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden hızlıca randevu almak için burayı tıklayabilirsiniz

Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Youtube kanalımız

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!