444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Bebeklerde diş çıkarma İzmit Diş

Bebeklerde Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Her yönden yardımınıza ve bakımınıza muhtaç olan bebekler diş ağrısı yaşadığında bunu ifade edemeyeceğinden problemin tespit edilmesi oldukça zordur. Özellikle diş çıkarma sürecinde dişleri ağrıyan bebeklerin rahatsızlıkları yetişkinlerinkinden ve çocuklarınkinden biraz farklıdır.  Diş çıkarma sürecinde bebeklerin dişleri ve diş etleri hem kaşınır hem de ağrır.  Ağrı ve kaşıntılardan rahatsız olan bebekler dişlerini kaşımak için eline aldığı her şeyi ağzına götürür. Bu durum normal görülse de bebeğin diş ağrılarının azaltılması için bazı doğal yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerden bazıları şu şekildedir:

  • Soğuk kompres: Sulu diş kaşıyıcıları kullanılarak soğuk kompres yapılabilir.
  • Papatya yağı: Damaklara masaj yapılarak sürülen papatya yağı ağrıları hafifletecektir.
  • Zencefil kökü: Damaklara sürülerek rahatlatan bir diğer doğal içerik zencefil köküdür.
  • Badem özü: Suya bir miktar badem özü eklenerek damaklara sürülmesi damakları rahatlatacaktır.
  • Zeytinyağı: Damakların zeytinyağı ile ovulması bebekleri rahatlatan bir başka yöntemdir.

Bebeklerde diş çıkarma ve diş ağrıları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://donatimdis.com.tr/bebeklerde-dis-cikarma/   adresindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

Hamilelikte Diş Ağrısı

Hamilelikte yaşanan diş ağrısı problemleri genel itibariyle normal diş ağrılarından farklı değildir. Hamileliğin etkisiyle vücutta yaşanan hormonal değişiklikler nedeniyle bazı diş eti ağrıları ortaya çıkabilir. Bunun haricinde yaşanan rahatsızlıklar ise normal bir hastanın yaşadığı rahatsızlıklar ile aynıdır. Değişen yalnızca rahatsızlığa sebep olan etkilerdir. Hamilelik sürecinde, hastalar genellikle kullanacakları ilaçlar çocuğa zarar verebilir endişesi ile diş doktoruna gitmekten imtina ederler. Ancak uzman bir diş hekimi tarafından uygulanacak tedavi yöntemleri çocuğa zarar vermeyeceği gibi hamilelikte yaşanan stresi azaltarak sürece pozitif katkı sağlayacaktır. Doktora gidene kadarki süreçte ise yukarıda sayılan doğal yöntemler kullanılarak ağrılar azaltılabilir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!