444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Ağız Duşu Nedir

Ağız Duşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Her ne kadar dişlerinizi her gün fırçalasanız, diş ipi kullansanız ve hatta çeşitli gargara yöntemlerine başvursanız da ağzınızın en uç noktalarında erişilemeyen noktalar kalabilmektedir. Bu kapsamda devreye ağız duşu giriyor. Birkaç kelimeyle açıklamak gerekirse, ağız duşu nedir sorusunun cevabı; tazyikli bir şekilde su yardımıyla hava püskürtme işlemidir. Diş duşu olarak da bilinen bu işlem ağızda yer edinen plaklar, diş çürükleri ve ağız kokusu ile mücadele etmenin en etkin yolları arasındadır.

Ağız Duşu Nedir?

Yukarıdaki başlığımızda belirttiğimiz gibi ağızduşu ağız iç kısmının ve dişlerin aralarında kalan bölümlerin temizlenmesidir. İlk olarak takvimler 1996 senesini gösterirken ağızda oluşan diş plağı ve kalıntılarının temizlenmesi gayesiyle icat edilmiştir. O günden günümüze ağız sağlığı konusunda önemli bir yeri olan icat, ağız duşu ne ise yarar şeklinde meraklıları tarafından gündeme getirilmektedir. Genel bir ağız, diş ve diş eti temizliğinde rol alan ürün ferah bir nefese sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda diş çürüme ihtimalini de büyük oranda önleyecektir. Çünkü diş çürükleri genel olarak dişler fırçalansa bile aralarda kalan şekerli parçalar sonrası uzun vadede çürümeye neden olmaktadır.

Tavsiye : Kaplama Diş Neden Ağrır ?

Ağız Duşu Nasıl Kullanılır?

Gün içinde tüketilen yiyecekler sonrası ağızda kalan kalıntılar küçük miktarlarda diş boşluklarında birikmektedir. Siz de bu sorun ile karşı karşıyaysanız ağız duşu nasıl kullanılır gelin aşağıda maddeler halinde izah edelim;

  • Ağız duşu kullanım esnasında su bulunan hazneye görece ılık su koyulur. Eğer isterseniz su yerine bir diğer seçenek olan ağız bakım suyu da ilave edilebilir.
  • Sıradaki işlem ise ağız yapınıza uygun başlığın ağız duşuna takılması suretiyle cihazın çalıştırılmasıdır.
  • Çalıştırılan ağız duşu sıvıyı ve havayı aynı anda tazyikli bir şekilde püskürttüğü için temizlik son derece kusursuz bir hal almaktadır. Ağız duşlarının dönme genişliği 360 derece olması gereği ulaşılması en zor noktalara erişebilmektedir.
  • Hatırlatma: ağız duşunun bir uzman doktor tarafından önerilmeden kullanılması durumunda ağız problemleri yaşanabilmektedir. 

Tavsiye : Air Flow Diş Temizleme

Ağız Duşu Kullanım Avantajları

Peki neden ağız duşu makinesi kullanmalısınız? Aşağıda bu ürünü kullanan kişilerin bazı avantajlarına değindik. Ağız duşu kullananlar kendilerine şu iyilikleri yapmış olurlar;

  • Öncelikle diş fırçalarının veya diş iplerinin erişemediği en dar bölgelere ulaşarak ağızda komple bir temizlik sağlar.
  • Eğer diş etleriniz hassas ve kanamalar ile karşılaşıyorsanız bu sorunun bertaraf edilmesine yardımcı bir etken olur. Ayrıca diş plağı oluşumunu sonlandırır.
  • Ağız içinde komple bir temizlik sağlayan ağız yıkama duşu çürüklerle başa çıkmanıza da sebep olur ve bakterileri ortadan kaldırarak ağız kokusunun da önüne geçer.
  • Ayrıca ağız duşu aleti kullanımı çarpık diş yapısı veya bitişik diş durumlarında rahatsızlığı olan kişiler tarafından tercih edilmesi halinde daha etkili olacaktır.
  • Ağız duşu yedek uçları sayesinde çeşitli fonksiyonlara da hitap eder. Son olarak dili temizlemek için üretilen parçası da mikrop ve bakteri oluşumunu engeller.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!