444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
ağız ve Diş bakımı izmit

Ağız ve Diş Bakımında Yapılan Hatalar Sağlığınızı Etkiliyor

Ağız ve diş sağlığı vücudumuzu yakından ilgilendiren durumlardır. Ağız ve diş bakımında yapılan hatalar sağlığın olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir. Sağlıklı bir ağız için yapmanız ve yapmamanız gerekenler yazımızda ayrıntılı olarak incelenmiştir.

 

UFAK HATALAR DİŞ SAĞLIĞINI ETKİLİYOR

Ağız ve diş bakımında en sık yapılan hatalardan ilki dişlerin sert fırça ile bastırılarak fırçalandığında daha iyi temizlendiğinin düşünülmesidir. Kişilerin diş yapıları birbirinden farklı olduğu için sert diş fırçası her ağız yapısına uymayabilir. Diş fırçasını genellikle orta sertlikte olmalı ve ağız yapısına uygun diş macunu tercih edilmelidir.

 

FARKLI YÖNTEMLER DENEMEYİN

Tuz ve karbonat ile dişleri beyazlatmak yine bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Tuz iri tanecikli yapısıyla diş üzerinde çiziklere neden olmaktadır. Bu çizikler içerisinde biriken bakteriler zamanla diş üzerinde çürümelere neden olur ve ağız ve diş sağlığı konusunda problemler ortaya çıkarabilir. Ayrıca aspirin, tütün gibi maddeleri diş ağrısında kullanmak yine ağız ve diş sağlığı konusunda bir çözüm sağlamaz.

 

 

AĞRIYAN DİŞ TEDAVİ EDİLMELİDİR

Ağrıyan dişler, bir diş hekimi tarafından tedavi edildiğinde ağrı kesilecektir. Diş üzerine alkol basmak, asprin almak,  tütün çiğnemek gibi yöntemler ağrı kesici özelliği sahip olmadığından bir işe yaramayacaktır. Ayrıca dişe alkol veya aspirin uygulanması sonucunda ortaya alkol – aspirin yanığı denen durum ortaya çıkar.

 

YEMEKTEN SONRA DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN

Yemek yedikten sonra dişlerde kalan yiyecek artıkları, özellikle asitli ve şekerli gıdalar yenmişse bakteri ve plak oluşumunun, dolayısıyla diş çürümesinin en önemli sebeplerindendir. Yemek yenildikten sonra diş fırçalama süresi çok uzatılmamalı ve uygun diş fırçası ve macunu ile fırçalanmalıdır.

 

 

DİŞ PROBLEMLERİNİZDE ADRESİNİZ DONATIM

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yaşadığınız problemleri çözmek için yapmanız gereken basit. Alanında uzman kadrosu ile en iyi şekilde hizmet veren Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ağız ve diş sağlığı problemlerinizde sizlerin yanında. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir problem yaşadığınızda Karabaş Mahallesi, No: Leyla Atakan Cd. No:10, 41100 İzmit/Kocaeli adresini ziyaret edebilir ya da (0262) 444 3 989 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!