444 39 89

bilgi@donatimdis.com.tr

Leyla Atakan Cd. No: 10

İzmit – KOCAELİ

0262 331 41 07
Diş Hassasiyeti

Diş Bakımı En Çok Yazın İhmal Ediliyor

Yaz aylarında hem tatil hem de genelde açık havada olmamız nedeniyle ağız ve diş bakımı aksatılabilmektedir. Ancak dişlerdeki hassasiyet ve rahatsızlıklarda genelde bu dönemde artıyor.

 

TATİLİNİZİ GÖLGELEMESİN

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte geziler, tatil planları da yapılıyor. Tatil için yıl boyunca fit görünebilmek adına rejim ve spor yaptınız. Ancak sadece bu süreçte dış görünümümüze değil ağız ve diş sağlığımıza aynı özeni göstermeliyiz. Yaz tatilimizi olası bir rahatsızlıkla gölgelememesi için diş sağlığımız için tatilde de düzenli diş bakımı yapılmalıdır.

 

DİŞ FIRÇALAMAYI UNUTMAYIN

Sıcak ve soğuk hassasiyetinin de en fazla hissedildiği zaman olan yaz mevsiminde yiyecek ve içeceklerimize dikkat etmeliyiz. Özellikle bu dönemde hazır yemek tüketimiyle birlikte diş sağlığımız olumsuz etkilenir. Tatil nedeniyle dişlerin fırçalamayı unutulması, ertelenmesi de bu durumu daha da kötüleştirebilir.

 

diş bakımı

 

TATİL ÖNCESİ MUAYENE OLUN

Tatil yerlerinde sunulan özellikle karbonhidratlı yiyeceklerin ve kafeinli içeceklerin tüketiminde aşırıya kaçmamaya özen gösterin. En önemlisi ise tatiliniz öncesinde dişçinizden randevu alabilirsiniz. Rutin bir kontrol yaptırarak kendisinden bu süreç için en doğru tavsiyeleri almanız, olası bir ağız ve diş probleminizin önüne geçmenizi sağlar.

 

SU TÜKETİMİNİ AKSATMAYIN

Tatil öncesinde dişçi randevusunda dişlerinizin kötü görünmesine neden olan diş taşlarınızı temizlettirebilirsiniz. Aşırı tüketimin en fazla olduğu dönemde günlük su ihtiyacımızı karşılamamız, sağlığımız kadar ağız ve diş sağlığımız için de önemli. Özellikle her yemekten 1 bardak su içmeyi unutmayın. Bu dişlerinizin arasında besin artığı kalmamasını sağlar, asit oluşumunu engeller.  

 

SOĞUK TÜKETMEYİN

Sıcak havanın etkisiyle bu dönemde daha çok soğuk yiyecek, içecekleri tüketmek isteyebiliriz. Ancak hava değişimlerinden fazlasıyla etkilenen dişlerimiz için bu durum pek de sağlıklı olmayabilir. Yemekleriniz sonrasında hemen ardından dondurma ve benzeri soğuk tatlıları da tüketmemeye özen gösterin. Sıcak ve soğuk gıdaların artarda tüketilmesi dişlerde çatlaklara neden olabilmektedir.

 

seyahat seti

 

SEYAHAT SETLERİNİ KULLANABİLİRSİNİZ

Tatilde genelde dışarıda zaman geçirildiğinden dolayı ağız ve diş bakımı bu dönemde fazlasıyla aksatılabilmektedir. Hem fast food, buzlu ve şekerli besinlerin tüketilmesi hem de diş bakımı aksatılması bu dönemde artıyor. Diş bakımı aksatılmaması bakımından seyahat için üretilen diş fırçası ve macunları yanınızda taşıyabilir, diş bakımınızı düzenli olarak yapmış olursunuz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

4
e
0
P
#
#
B
W
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L
Call Now Buttonİletişime Geç!